Geleceğinizi Sahte Profillere Kaptırmayın

Geleceğinizi Sahte Profillere Kaptırmayın

Sahte profil ile dolandırıcılık olaylarının her geçen gün arttığı escort siteleri daha fazla insanın hayatını kabusa çevirmeye devam ediyor. Sürekli olarak aynı hikayelerin olduğu dosyalar siber suçlarda memurlar tarafından incelenmektedir.İnternetin çığ gibi büyüyerek her gün daha fazla insanı etkisine aldığı şu günlerde zararlı olan şeylerin dışında yaraları da mutlaka var. Geçmiş dönemlerde yapılaması zaman alan güç şeyler artık netten çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Keşke hep bu şekilde olumlu tarafları olsa hayat çok daha kolay olurdu.

Bununla nasıl baş edebilirim diye sorulacak olursa ancak şu şekilde bir yol izleyebilirsiniz. Sitedeki sahte olan hesaplar çok profesyonel ellerden çıktığı için ilk bakışta anlamanız imkansız denilecek kadar zor. Çünkü ekledikleri fotoğraflar dahil her şey çok doğal ve bir o kadar da baştan çıkarıcı olduğu için etki altında kalınması çok da şaşılacak bir durum değil. Zaman ilerledikçe konu bir şekilde maddi sıkıntılara ve ihtiyaçlara geldiği zaman hemen para isteyeceklerinden emin olabilirsiniz.

Aynı taktiği hiç bir şekilde değiştirmeden sosyal medya üzerinden facebook ve instagram hesapları açarak da yapıyorlar. Buradan da erkeklere ekleme talebi göndererek kısa süre içerisinde kendilerine bağlayıp istedikleri şeyleri yaptırabiliyorlar. Bu evli olan erkeklerin başına geldiği zaman sonu daha hüsran bir şekilde sonuçlanmaktadır. Güvensizlikler, psikolojik gelgitler yaşanarak çok zor günler atlatılmaya çalışılıyo.