Sahte Profil Tuzağı

Sahte Profil Tuzağı

İnternette keyifli dakikalar geçireyim derken mağdur olabileceğinizi de düşünerek hareket ederseniz her açıdan rahat etmiş olursunuz. Özellikle heyecan arayan kişilerin ilk adresi olan escort siteleri giderek daha da tehlikeli olmaya başladı. Tüm bunları ağır bir şekilde yaşayan milyonlarca erkek bulunmaktadır. Aralarında evli olanların bulunması da işin en dramatik kısmı oluyor. Bu sebeple mallarını, mülklerini, paralarını kaybetmenin dışında yuvaları da bozuluyor. Kısa süreli sanal heyecanlar için kesinlikle buna değmeyeceğini özellikle belirtmek isteriz.

Bu durumu yaşamak istemeyen, tuzaklara düşmek istemeyen kişiler ilk önce profillerin gerçek olup olmadığına dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü olay ilk bu şekilde başlıyor. Ziyaret edilen adreste bulunan güzel, çekici bayanlar dolandırıcılık şebekesinin planının bir parçası oluyor. Sizi siteye yüklediği güzel fotoğraflarla, hoş sohbetiyle etkisi altına alarak ilk amacına ulaşmış oluyor. Daha sonraları güven vermek adına telefonla da diyaloga geçerek ilişkiyi daha da sağlamlaştırıyor. Tüm bu aşamalar herkese normal gelebilir. Daha sonra gelişen olaylar sizin geleceğinizi belirlemekte. Sonuç olarak eninde sonunda konu paraya geliyor. İşte tam bu anda tehlikeli durumu algılamanız gerekiyor. Hiç görmediğiniz birinden para ya da buna benzer bir şey istenmesi hiç de normal bir durum değildir.

Kesinlikle tanımadığınız birine asla para göndermeyiniz. Bu durumu yaşayan binlerce erkek mağdur bir şekilde parasını geri kazanmak için hukuki mücadele veriyor.