Sahte Profillere Dikkat

Sahte Profillere Dikkat

Duygusal olarak eksiklik hisseden, monoton bir hayatı olan kişilerin hayatlarına heyecan katmak için başvurdukları yer alan escort siteleri telafisi olmayan çok büyük tehlikeler saçmakta. Orada yer alan sahte profillerle her şeyi planlı olarak yapmaktadırlar. İlk etapta dikkat çeken kişisel bilgiler ve güzel fotoğraflar yükleyerek işe başlıyorlar. Daha sonra hedeflerini iyi niyetli, zaafları olan kişilerden yana kullanarak işlerini daha da kolaylaştırıyorlar.

Zaten bu konuda oldukça profesyonel davrandıkları için şüphe uyandıracak hiç bir durum ile karşılaşılmaz. Zaman ilerledikçe sohbet bir şekilde paraya gelecektir. Şuna da emin olabilirsiniz bu parayı mağdur olduklarını ya da sizin yanınıza gelmek için kullanacaklarını söylerler. Çok erkek bu konuda üzülerek söylüyoruz ki tuzağa düşmekte ve ciddi paralarını kaybetmektedirler. Bu durumu evli olan kişiler de yaşadığı için onlar için sonuç sadece maddi değil aynı zamanda manevi de olmaktadır. Zaten işin en kötü olan durumu da budur.

Bu yazıları uyarı ve yardım amaçlı yazdığımız için amacımız çok insana ulaşabilmek. Böylece bu kötü olan olayların önüne az da olsa geçilmiş olur. Bu durumu çok daha farklı ortamlarda yaşayan insanlar da bulunmaktadır. Bunlar facebook, instagram gibi sosyal medya kanalları da olabiliyor. Her şeyi aynen sitelerde olduğu gibi göstererek sahtekarlıklarını bu şekilde sürdürüyorlar. Siz her ne olursa olsun, ne paylaşım yaparsanız yapın asla tanımadığınız, görmediğiniz kimseye para göndermeyin.